fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Mordercze tempo szalonej farsy

Morderca i fotograf mieszkają w sąsiednich pokojach hotelowych
Życie Warszawy
Wojciech Adamczyk przygotowuje w Teatrze Kwadrat premierę komedii Francisa Vebera, autora znanego między innymi widzom Teatru Ateneum. Tutaj „Kolacja dla głupca” słynnego francuskiego komediopisarza jest frekwencyjnym przebojem, zagranym już ponad pięćset razy.
Francois Pignon jest ulubionym bohaterem Vebera, współczesnym everymanem, którego dobroć, uczciwość i pewnego rodzaju naiwność zderza się z głupotą i bezwzględnością współczesnej cywilizacji. To on jest bohaterem „Kolacji dla głupca” – wielkim pechowcem, którego kosztem zamierza się zabawić grono bogatych biznesmenów.
Miłośnicy kina mogą z kolei pamiętać Pignona z filmu „Plotka”, w którym zagrał go Daniel Auteil, przełamujący nudę i szarzyznę życia księgowego poprzez rozpuszczenie pogłosek o swoim rzekomym homoseksualizmie.
W „Co ja panu zrobiłem, Pignon?” bohater tym razem zawodowo zajmuje się fotografią i pojawia we francuskim miasteczku, gdzie trwa proces sądowy przeciwko organizacji przestępczej. Pozornie Pignon został zatrudniony do zrobienia zdjęć świadkowi zeznającemu przeciw przestępcom. W rzeczywistości jednak stara się przy okazji załatwić sprawy osobiste.
Chciałby odzyskać żonę, która odeszła od niego do swojego psychoterapeuty i jednocześnie właściciela kliniki psychiatrycznej mieszczącej się właśnie w tym mieście. Komplikacje osobiste i zawodowe zaczynają się mnożyć, kiedy okazuje się, że w tym samym hotelu, w pokoju obok Pignona mieszka zawodowy morderca, Ralf, zatrudniony do wyeliminowania niewygodnego świadka w procesie.
Kiedy otworzą się drzwi łączące oba pokoje, widzów czeka mordercze tempo szalonej farsy...
[i]„Co ja panu zrobiłem, Pignon?”, komedia Francisa Vebera, reż. Wojciech Adamczyk, wyk. Grzegorz Wons, Paweł Wawrzecki, Teatr Kwadrat, Warszawa, ul. Czackiego 15/17, bilety: 55 – 80 zł, rezerwacje: tel. 022 826 23 89, premiera: niedziela (7.06), godz. 19.30, spektakle: wtorek (9.06) – czwartek (11.06), godz. 19.30[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA