fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Zwierciadło myśli

Milczące Ciało – Międzynarodowe Warsztaty Sztuki Mimu, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12, warsztaty: 150 zł (trzy dni), 60 zł (jeden dzień), bilety na spektakl i prezentacje: 25 zł, bilety tylko na spektakl lub tylko na prezentacje: 15 zł, rezerwacje: tel. 022 586 42 14, sobota (30.05) – poniedziałek (1.06), warsztaty: godz. 10 – 15, spektakl: godz. 19.30, prezentacje: godz. 20.30
Zwierciadło myśli – tak Stefan Niedziałkowski, jeden z najlepszych polskich mimów, określa ludzkie ciało. Ciało, dzięki któremu bez słów i teatralnych sztuczek można wyrazić każdą drzemiącą w umyśle emocję.
Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu to spotkania z zaproszonymi gośćmi. Pierwszym z nich jest Marek Oleksy występujący przez 30 lat w Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego, a w latach 2003 – 2007 wykładowca pantomimy w filii krakowskiej PWST we Wrocławiu. Drugim – Philippe Mindela, absolwent Ecole Internationale de Mimodrame de Paris Marcel Marceau, który jest nie tylko mimem, ale też reżyserem i... tancerzem współczesnym.
Warsztaty to wreszcie okazja pracy z samym Niedziałkowskim, który tak określa ich ideę: – Aktor mim działa w sferze ruchu i bezruchu, a więc w sferze głębokiej kontemplacji wewnętrznej i dynamicznej różnorodności przemian zachodzących w ciele. Jego milczące ciało staje się instrumentem dramatycznego wyrazu i zwierciadłem zmieniających się myśli i przeżyć.
Uczestnicy zajęć poznają więc nie tylko swoje ciała, ale nade wszystko siłę i możliwości swojej psychiki. Finałem warsztatów są pokazy sceniczne i premiera spektaklu „Niepokój”.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA