fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Południe popularniejsze od północy

Według portalu Oferty.net średnia cena używanego mieszkania na Pradze-Południe wynosi 8203 zł za mkw.
Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Chociaż mówi się, że Praga-Północ staje się modną dzielnicą, to jednak poszukujący używanego mieszkania wciąż bardziej interesują się zakupem na Pradze-Południe
Pośrednicy uważają, że to nie powinno dziwić, gdyż dzielnica ta, mimo że leży w „gorszej” – prawobrzeżnej – części miasta, ma wiele zalet.
– Praga-Południe jest dzielnicą zieloną, z kilkoma parkami, z których zabytkowy park Skaryszewski z Jeziorkiem Kamionkowskim jest drugim co do wielkości parkiem w Warszawie. Na Pradze-Południe znajduje się też krajobrazowy rezerwat przyrody Olszynka Grochowska. Ale najbardziej znaną częścią Pragi-Południe jest Saska Kępa z willową zabudową okresu międzywojennego, zachwycająca nie tylko architekturą, ale i niepowtarzalną atmosferą – wylicza zalety dzielnicy Edyta Krakowiak z Warszawskiej Giełdy Lokali i Nieruchomości.
Jeśli dodać do tego bliskość centrum, dobrze rozwiniętą infrastrukturę miejską, wiele nowych, ciekawych architektonicznie kompleksów mieszkaniowych i stosunkowo niską cenę mieszkań, to atrakcyjność Pragi-Południe jest w pełni zrozumiała.
Za ile można kupić mieszkanie w tej dzielnicy? – Klienci coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że mogą tu nabyć lokal, który nie odbiega standardem od mieszkań w lewobrzeżnej Warszawie, za to taniej nawet o 20 proc. – usłyszeliśmy w agencji Metrohouse.
Całkiem sporo jest ofert w cenie ok. 6 tys. zł za mkw. Pośrednicy podkreślają, że szczególnie należy zwracać uwagę na stan techniczny budynków. Niekiedy oferta wydaje się atrakcyjna cenowo, a znajduje się w budynku, który czasy świetności ma dawno za sobą.
Według portalu Oferty.net średnia cena używanego mieszkania na Pradze-Południe wynosi 8203 zł za mkw.
– Lokale w tej dzielnicy od dłuższego czasu tanieją. W ciągu miesiąca zanotowaliśmy spadek o 1,2 proc., w ciągu kwartału – o 2,29 proc., a wobec ubiegłego roku o prawie 6 proc. – mówi Marcin Drogomirecki z portalu Oferty.net.
Zdaniem Edyty Krakowiak po kryzysie ceny mieszkań w tym rejonie mogą szybciej rosnąć niż np. w dzielnicach lewobrzeżnych, gdzie stawki wywoławcze są wyższe, czy w dzielnicach peryferyjnych, gdzie wprawdzie ceny są niskie, ale zbyt duża odległość od centrum i słabo rozwinięta infrastruktura miejska nie zachęcają do kupna.
[ramka][srodtytul]Oferty na Pradze-Południe[/srodtytul]
>> Zagójska, 24 mkw., jeden pokój, cena 200 tys. zł (8330 zł za mkw.), piętro 3/4, hipoteczne z 1965 r. Stan bardzo dobry.
>> Saska, 27 mkw., jeden pokój, cena 200 tys. zł (7407 zł za mkw.), piętro 8/9, spółdzielcze własnościowe z 1966 r.
>> Stoczkowska, 32 mkw., jeden pokój, cena 216 tys. zł (6750 zł za mkw.), parter/2, hipoteczne z 1938 r. Do remontu.
>> al. Stanów Zjednoczonych, 36 mkw., jeden pokój, cena 290 tys. zł (8056 zł za mkw.), piętro 9/10, spółdzielcze własnościowe z 2006 r. Stan dobry.
>> Okulickiego, 42 mkw., jeden pokój, cena 325 tys. zł (7738 zł za mkw.), parter/3. Do odmalowania.
[i]Źródło: AD. Drągowski, Emmmerson Nieruchomości, Bracia Strzelczyk[/i][/ramka]
Beata Kalinowska
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA