fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Od niedoborów nie zapłacimy VAT

[b]Prowadziłam działalność gospodarczą (handel częściami do maszyn). Rozliczałam się na podstawie księgi przychodów i rozchodów. Kupowane towary wliczałam w koszty w momencie zakupu (w tym samym czasie odliczany był VAT naliczony od wartości ich zakupu). Towary handlowe były kupowane w celu dalszej ich odsprzedaży. W związku z likwidacją działalności został przeprowadzony remanent likwidacyjny. Okazało się, że są niedobory zawinione towarów handlowych. Zastanawiam się, czy mam obowiązek zapłaty VAT od niedoborów zawinionych ujawnionych w czasie przeprowadzenia remanentu likwidacyjnego?[/b][b]Nie.[/b] Niedobory zawinione nie stanowią bowiem dostawy towarów ani świadczenia usług w rozumieniu ustawy o VAT. Nie podlegają zatem opodatkowaniu. Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT opodatkowaniu podlegają odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Przez dostawę towarów rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzani...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA