fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Wybrane z tygodnia

[srodtytul]Zatopione skarby[/srodtytul]
W tym premierowym, składającym się z 11 odcinków, serialu kanał Discovery Word wraz z firmą Odyssey Marine Exploration (OME) przenosi nas na dno oceanu. Widzowie zobaczą wiele tajemniczych miejsc, w których ekipa przygotowująca program poszukuje największych zagubionych skarbów. Składa się ona z badaczy, oceanologów, archeologów, konserwatorów zabytków, operatorów zdalnie sterowanych pojazdów podwodnych i techników.
Wszyscy mają jeden cel – odnaleźć i odzyskać bezcenne przedmioty rozrzucone przed wiekami pomiędzy tysiącami wraków.
Nieustanny wyścig z czasem, zagadkowe miejsca i międzynarodowa intryga powinny zadowolić każdego.
[i]19.00 | Discovery World | sobota[/i]
[srodtytul]Wyprawa na Madagaskar[/srodtytul]
Madagaskar, czwarta co do wielkości wyspa na świecie, jest miejscem niezwykłym: 80 procent zamieszkujących ją gatunków zwierząt występuje tylko tam. Ten magiczny świat postanowili uwiecznić na taśmie Tristan Bayer i Vanessa Garnick. On filmuje przyrodę, ona jest ekologiem. Ich film ma wesprzeć akcję ochrony wyspy. 165 mln lat temu ta część lądu odłączyła się od Afryki i odtąd żyjące tam organizmy – ok. 10 tys. gatunków roślin i zwierząt – rozwijały się w niemal zupełnej izolacji. Przed ok. 2 tys. lat dołączył do nich nowy gatunek – ludzie. Dla żyjących na Madagaskarze lemurów, indrisów czy palczaków, zostaje coraz mniej miejsca.
[i]13.05 | TVP 2 | wtorek[/i]
[srodtytul]Podróżnik: Mama Lolo[/srodtytul]
Tytułowa Mama Lolo jest nauczycielką w szkole powszechnej, jedną z najbardziej znanych postaci w Soweto, legendarnej dzielnicy Johannesburga w Republice Południowej Afryki. Soweto w czasach apartheidu stanowiło zamknięte getto dla czarnej społeczności RPA. Mieszkańcy nie mogli opuszczać miasta bez specjalnego zezwolenia. Pracowali w fabrykach i kopalniach złota Gautengu, najbogatszego regionu południowoafrykańskiego obfitującego w diamenty, złoto, platynę, rudę żelaza. Ale ta słynna dzielnica stała się też miejscem narodzin walki o równe prawa i demokrację. To tam mieszkał Nelson Mandela.
[i]14.05 | TVP 1 | wtorek[/i]
[srodtytul]Wilnoteka[/srodtytul]
Autorzy programu przedstawiają aktualne wydarzenia w Wilnie, ukazują życie społeczne, kulturalne, polityczne i gospodarcze Polaków na Litwie, ich codzienne troski i radości, relacje z macierzą i oficjalne stosunki polsko-litewskie. Sięgają do historii i tradycji, by przypomnieć ważne dla każdego Polaka miejsca, postacie i wydarzenia, a także relacje z Litwinami i stosunek władz czy osób prywatnych do zabytków i pamiątek polskiej kultury. Nie zabraknie relacji z pogranicza i terenów niegdyś zamieszkanych przez Polaków lub interesujących ze względu na związki z polską kulturą (Kowno, Druskienniki, Kiejdany, Lauda, Szydłów).
[i]21.10 | TVP Polonia | środa[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA