fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rabin Melamed: Polska to kraj antysemitów

Znany żydowski duchowny wezwał młodych Izraelczyków, by nie odwiedzali naszego kraju
„Polska jest krajem nieczystym, przesiąkniętym antysemityzmem” – powiedział cytowany przez dziennik „Jedijot Achronot” rabin Zalman Melamed. Zaapelował, aby żydowscy uczniowie nie przyjeżdżali z wycieczkami do Polski. Nie powinni dawać  zarobić „mordercom”, którzy asystowali Niemcom przy dokonywaniu Holokaustu, a teraz czerpią zyski z pokazywania dawnych obozów śmierci.
Rabin Melamed nie chciał rozmawiać z „Rz” o tej szokującej wypowiedzi. W jego imieniu wypowiedział się jego współpracownik Harel Cohen. – Polacy nie powinni się oburzać na rabina, tylko zrobić wszystko, by Holokaust nigdy się nie powtórzył. Bo to Polacy są odpowiedzialni za to, co się stało. Pomagali Niemcom i sami mordowali Żydów. Do dzisiaj patrzą na nas krzywo, gdy ich odwiedzamy – powiedział.
Słowa rabina oburzyły polskich Żydów.
– W każdym kraju są oszołomy. Takie poglądy to margines. Stosunki polsko-żydowskie są świetne, a ja na polskich ulicach czuję się całkowicie bezpiecznie – powiedział „Rz” przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce Piotr Kadlcik. – Rabinowi Melamedowi przypomi-nam, że to wśród Polaków jest najwięcej Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA