fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Do łask powracają enklawy w mieście

Ulubione dzielnice warszawiaków
Rzeczpospolita
Klienci pośredników nadal najczęściej szukają mieszkań w takich dzielnicach, jak: Mokotów, Ursynów i Śródmieście. Sporo jest amatorów Bielan, Bemowa, i Woli i Pragi-Południe, a zwłaszcza Saskiej Kępy.
– Na szarym końcu w rankingu popularności pozostają dzielnice peryferyjne: Wawer (1 proc.) oraz Wesoła i Rembertów (po 0,4 proc.). Dla porównania na Mokotów wskazuje 16,1 proc. nabywców, na Ursynów 11,3 proc., a na Śródmieście – 10,2 proc. – mówi Marcin Drogomirecki z portalu Oferty.net.
Z badań agencji Emmerson Nieruchomości wyłania się podobna lista, ale z większą liczbą wskazań na czołowe dzielnice: Mokotów (39 proc.), Śródmieście (32 proc.), Ursynów (30 proc.) oraz Żoliborz (20 proc.).
– Porównując obecne wyniki z tymi sprzed roku, widać największy wzrost popularności takich dzielnic, jak: Ursynów (9,3 proc.), Wola (7,8 proc.), Śródmieście (7,6 proc.) oraz Żoliborz (5,8 proc.) – mówi Szymon Jungiewicz z Emmerson Nieruchomości.
Zdaniem Marcina Jańczuka z agencji Metrohouse zmienność zainteresowania dzielnicami zależy od prowadzonych projektów deweloperskich (np. Wola, Wilanów), którym towarzyszą intensywne działania marketingowe.
Częściej do czołówki wchodzi Praga-Południe, z racji niższych cen niż w lewobrzeżnej części stolicy i dużego wyboru ofert z różnych segmentów rynku.
– Ostatnio do łask powróciły takie enklawy, jak Saska Kępa i Anin. Również obszar wokół WAT na Bemowie, czyli Groty, stał się atrakcyjny i zyskał na wartości – mówi Grzegorz Nowacki z Warszawskiej Giełdy Lokali i Nieruchomości.
Inne typy pojawiły się w badaniach portalu Nowy Adres. Warszawiacy zapytani o wymarzoną dzielnicę, w której chcieliby zamieszkać, wymienili: Wilanów (18 proc.), Śródmieście (10 proc.) oraz Mokotów i Białołękę (po 9 proc.).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA