fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kurski pozwie Piterę

Posłowie PiS: Tadeusz Cymański (z lewej) i Jacek Kurski
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Pani Julia Pitera dwukrotnie zaatakowała Jacka Kurskiego i będzie miała z tego powodu proces w trybie wyborczym - zapowiedział Tadeusz Cymański
Poseł PiS w programie "Kawa na ławę" dodał jeszcze: - To będzie szybka piłka, bo pani Pitera mówi nieprawdę.
Zapowiedź sprawy sądowej to pokłosie zaostrzonej w ostatnich dniach walki politycznej między PO i PiS. Obie partie na stracie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego zaczęły wzajemnie zarzucać sobie różne nieprawidłowości.
PiS uderzył w PO Januszem Palikotem, któremu wytknął niejasności wokół finansowania jego kampanii wyborczej. - Po dwóch latach odgrzewacie sprawę i robicie wokół niej awanturę polityczną - oburzał się Stefan Niesiołowski z PO.
PO też nie zasypia gruszek w popiele i wyciąga sprawę Jacka Kurskiego. Pitera w sobotnim "Magazynie 24 godziny" wytknęła politykowi PiS, iż skłamał zapewniając, że nie bierze pieniędzy za film "Nocna zmiana".
- Kurski twierdzi, że zrzekł się praw do filmu i nie ma korzyści. Nie można się ich zrzec - powiedziała, i na dowód przytoczyła wyliczenia, iż dostawał pieniądze za liczne publikacje tego filmu, m.in. jako dodatek do "Naszego Dziennika", co wykazał w swoim poselskim oświadczeniu majątkowym.
- Pani Julia Pitera dwukrotnie zaatakowała Jacka Kurskiego i będzie miała z tego powodu proces w trybie wyborczy. Bo podaje nieprawdę - oświadczył w reakcji Cymański.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA