fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Majątek rafinerii w Możejkach aresztowany przez sąd

Państwowa spółka Koleje Litewskie w drodze sądowej domaga się od litewskiej rafinerii Mażeikiu Nafta, zarządzanej przez PKN Orlen, zwrotu rzekomego długu w wysokości prawie 9 mln litów (ok. 9 mln złotych) za przewóz jej produktów
Litewski Sąd Okręgowy w Szawlach rozpoczął rozpatrywanie sprawy we wtorek i na czas rozprawy aresztował majątek rafinerii w wysokości wskazanego długu.
Na początku br. rafineria Możeikiu Nafta (Możejki) zwróciła się spółki Koleje Litewskie z prośbą o renegocjacje umowy w celu sprecyzowania taryfy za przewóz (obecnie są przewidziane dwie - niższa i wyższa) i skrócenia kolejowej drogi przewozowej do Kłajpedy, gdzie jest terminal naftowy.
Według rzecznika, "przez pół roku Koleje Litewskie milczały", więc rafineria uznała, że jest to przyzwolenie na stosowanie niższej taryfy za przewóz i zaczęła ją stosować od czerwca.Koleje zabiegały też w sądzie o blokadę kont bankowych rafinerii, ale sąd nałożył areszt jedynie na majątek spółki.
Rzecznik prasowy Możejek Jacek Komar mówi, że areszt majątku nie ogranicza działalności rafinerii. - Czekamy teraz na uzasadnienie decyzji sądu. - dodał rzecznik.
1 września spółka Koleje Litewskie oznajmiła, że ze względu na zaistniały dług zrywa umowę z rafinerią.
W ocenie Możejek umowa nadal obowiązuje i rafineria apeluje o jej renegocjację.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA