fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Oferia.pl chce namieszać w sieciowych aukcjach

www.oferia.pl
oferia.pl
Serwis kojarzący osoby poszukujące wykonawców usług i osoby je świadczące jest od dzisiaj dostępny w Internecie
Oferia.pl będzie działać podobnie jak aukcyjne Allegro czy eBay. Jednak zamiast handlu przedmiotami serwis umożliwi skojarzenie ze sobą usługodawców wszystkich branż i osób potrzebujących konkretnej usługi.
– Zamieszczamy ogłoszenie, w którym zgłaszamy zapotrzebowanie na wytapetowanie mieszkania za konkretną kwotę. W odpowiedzi na nie mogą się zgłaszać potencjalni wykonawcy. Zamieszczający ogłoszenie wybierze jednego według uznania. Nie musi to być oferta najtańsza. Nasz serwis oferuje bardziej przetargi niż tradycyjne aukcje – wyjaśnia Krzysztof Jagodziński.
7,5 mln użytkowników ma Allegro. Oferia.pl na starcie będzie ich mieć zaledwie ok. 5 tys.
Oferia zamierza zdobyć 200 tys. użytkowników w kilka miesięcy. Głównym atutem ma być pełna oferta od pierwszego dnia startu. Do Oferii trafią dane z serwisu Aukcjepracy.pl, który ma ok. 5 tys. użytkowników.
Mimo to pomysł internetowej giełdy usług nie wzbudza entuzjazmu inwestorów. – Szanse tego przedsięwzięcia oceniam na 10 proc. Jeśli nie uda im się zdobyć pewnej liczby użytkowników, szybko znikną – ocenia Adam Guz, szef firmy Go Advisers, inwestor branży technologicznej.
Agnieszka i Krzysztof Jagodzińscy, twórcy Oferia.pl, przekonują, że ich pomysł nie ma odpowiednika i nie jest klonem żadnego zagranicznego biznesu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA