fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Polacy będą mieć wpływ na działanie Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki

- Będziemy mieć rzeczywisty wpływ na działanie Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki, zapewniła rzeczniczka polskiego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Katarzyna Dziedzik, wyjaśniając wątpliwości dotyczące tej kwestii.
Dziedzik podkreśliła, że podpisana wczoraj w Warszawie międzyrządowa umowa w sprawie naszego udziału w pracach fundacji, wejdzie w życie dopiero po odpowiednim dostosowaniu jej statutu. Dotychczasowy nie przewidywał dofinansowywania Fundacji z budżetu innego państwa.
- Fundacja działa od 2006 roku, jest to instytucja niemiecka, powołana z niemieckiej inicjatywy, w związku z tym to Niemcy stworzyli jej statut - wyjaśniła Katarzyna Dziedzik.
Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki dysponuje budżetem 50 milionów euro. W ciągu pięciu lat udział strony Polskiej ma wynieść jedną dziesiątą tej sumy. Fundacja ma wspierać polskich i niemieckich studentów i doktorantów, finansować projekty badawcze, przyznawać stypendia. Na jej opiekę mogą liczyć szczególnie projekty i przedsięwzięcia podejmowane na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz w Collegium Polonicum w Słubicach.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA