fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kontrowersyjna działka ministra

Wiceminister skarbu Krzysztof Łaszkiewicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Wiceminister skarbu Krzysztof Łaszkiewicz w czasie, gdy był przewodniczącym Rady Nadzorczej Agencji Nieruchomości Rolnej nabył od niej działkę o powierzchni prawie hektara.
61-letni Krzysztof Łaszkiewicz, jako wiceminister skarbu odpowiada m.in. za przemysł obronny i telekomunikację. Jak wynika z jego życiorysu w latach 1997-2001 był m.in. przewodniczącym Rady Nadzorczej Agencji Własności Rolnej (dziś Agencja Nieruchomości Rolnej). W tym czasie - 1999 r. - Łaszkiewicz kupił od agencji działkę o powierzchni prawie hektara, w województwie Warmińsko-Mazurskim. Sprawa budzi wątpliwości Julii Pitery, minister w kancelarii premiera odpowiedzialnej za walkę z korupcją. - Nie powinno tak być - mówi "Rz". - Niestety takie sytuacje są nagminne, ponieważ nie ma formalnego zakazu zabraniającego takich praktyk - podkreśla Pitera.
Co na to wiceminister? Rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór tłumaczy, że cała transakcja przebiegała zgodnie z prawem. - Pan Łaszkiewicz zgłosił się, jak każdy obywatel, na aukcję zorganizowaną przez agencję, w której uczestniczyło wiele osób. To, że był przewodniczącym rady nadzorczej nie miało żadnego znaczenia - podkreśla. - Zaproponował najwięcej i dlatego nabył tę działkę - dodaje.
To nie pierwsze kontrowersje wokół wiceministra Łaszkiewicza. "Rz" opisywała, że nie odnotował on w swoim życiorysie faktu, swojej wieloletniej pracy w Bumarze, który dziś jako wiceminister nadzoruje.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA