fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

WHO: choroby serca i nowotwory największym zagrożeniem XXI wieku

Wraz z wydłużaniem się czasu życia zwiększać się będzie ilość osób umierających w wypadkach drogowych, w wyniku chorób serca i nowotworów - wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Według naukowców przygotowujących raport, na raka, choroby serca, bądź w drogowych wypadkach umierać będzie za 20 lat co trzeci mieszkaniec Ziemi.
Maleć będzie za to liczba zgonów spowodowanych przez choroby kojarzone ze złymi warunkami sanitarnymi, bądź pojawiające się w najuboższych regionach - malarię, gruźlicę, schorzenia związane z niedożywieniem. Nieznacznie wzrośnie liczba zakażeń wirusem HIV, rozprzestrzenianie się tej choroby zostanie powstrzymane dopiero w okolicach 2030 roku.
Wzrośnie liczba zachorowań na raka - z 7,4 mln w 2004 roku do 11,8 mln w 2030 roku. Więcej będzie też przypadków zgonów spowodowanych przez choroby serca - z 17,1 mln w do 23,4 mln w ciągu najbliższych dwudziestu lat.
Wraz ze nasilającym się ruchem ulicznym i coraz większą dostępnością aut wzrośnie też (dwukrotnie w ciągu najbliższych dwudziestu lat) liczba osób ginących w wypadkach.
Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA