fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Europa chce pracować dłużej

Jak wynika z badań, Europejczycy są gotowi pracować dłużej o 1,8 godz. w tygodniu, choć różnice między poszczególnymi krajami są spore.
Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek
Obywatele Starego Kontynentu są gotowi dłużej i wydajniej pracować. Ale w zamian oczekują wyższych dochodów czy lepszej edukacji.

– Niektórzy spisują Europę na straty, ale ona nie umarła, może wrócić na ścieżkę szybkiego wzrostu w tempie 2–3 proc., stając się motorem globalnej gospodarki – mówi Daniel Boniecki, dyrektor zarządzający pionem TMT w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i Afryce w McKinsey & Company. – Tylko musi wykorzystać swoją szansę, podejmując ambitne reformy zwiększające poziom inwestycji i dające nowe miejsca pracy – dodaje.

Eksperci McKinsey Global Institute w specjalnym raporcie „A window of opportunity for Europe" podkreślają, że dziś niepowtarzalną szansę na zmiany dają zewnętrzne okoliczności (np. głęboki spadek cen ropy naftowej, korzystny kurs walutowy czy polityka pieniężna prowadzona przez EBC), pewne oczyszczenie europejskiej gospodarki w efekcie kryzysu (w ciągu ostatnich lat spadła dynamika wzrostu kosztów pracy, poprawiła się nierównowaga na rachunkach obrotów bieżących), a także samo nastawienie Europejczyków, którzy chcą zmian. Co ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA