fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kołodko: Trzeba pomóc Dudzie

Fotorzepa, Guzik Piotr Piotr Piotr
- Trzeba zastanowić się jak pomóc nowemu prezydentowi, żeby unikał błędów i sprzyjał takim reformom, które będą poprawiały kondycję polskiej gospodarki - mówił w TVN24 były minister finansów Grzegorz Kołodko.

Kołodko na wstępie podkreślił, że wynik wyborów prezydenckich przyjął "z pokorą", bo "taka była wola większości głosującej części społeczeństwa". Ekonomista dodał, że Andrzej Duda "ma u niego kredyt zaufania".

Oceniając obietnice składane przez Dudę w czasie kampanii wyborczej, Kołodko stwierdził, że podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł jest możliwe i ekonomicznie uzasadnione, bo "zwiększyłoby o tę zasadniczą sumę prawie w całości popyt, głownie ludności o niższych dochodach, przede wszystkim na polskie produkty". Były szef resortu finansów dodał, że Duda musiałby jednak wskazać jak zrównoważyłby ubytek wpływów do budżetu. Zdaniem Kołodki konieczne byłoby cięcie wydatków - ekonomista zaproponował, by zmniejszyć kwoty wydawane przez Polskę na zbrojenia.

Kołodce nie spodobał się natomiast zgłoszony przez Dudę pomysł wprowadzenia dodatku w wysokości 500 zł na każde dziecko. - Dzieci się ma na własny koszt, a nie podatnika - podkreślił.

Również w kwestii cofnięcia reformy emerytalnej Kołodko nie poparłby Dudy. - Dłużej żyjemy, wobec tego dłużej powinniśmy pracować, aby potem na to życie w fazie poprodukcyjnej były środki - bronił rządowej reformy ekonomista.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA