fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Papież Franciszek

Znamy plany wizyty papieża w Polsce

Papież Franciszek
AFP
Papież Franciszek będzie w Polsce od 28 do 31 lipca 2016 r. Żelaznym punktem programu jest pobyt w Krakowie. Ale niewykluczone, że z prywatną wizytą pojedzie także do obozu w Auschwitz.

Franciszek przyleci do Polski w związku ze Światowym Dniem Młodzieży, który pod koniec lipca przyszłego roku będzie odbywał się w Krakowie. Polscy biskupi chcą, by przy okazji odwiedził także Warszawę, Poznań, Gniezno i Jasną Górę. Zaproszenie do odwiedzenia tych miejsc wysłali papieżowi już pod koniec ubiegłego roku.

- Na razie mamy potwierdzenie, że Ojciec Święty na pewno będzie w Krakowie. Przyleci w czwartek 28 lipca i odleci w niedzielę 31 lipca. To jest pewne – mówi kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. – W sprawie ewentualnych odwiedzin innych miejsc wciąż nie mamy żadnych informacji. Choć staramy się, by do programu została wpisana także stolica.

Z zaprezentowanego w piątek dziennikarzom programu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w który wpisano także uroczystości w jakich będzie brał udział papież, wynika że pozostałe miasta mógłby on odwiedzić w piątek 29 lub sobotę 30 lipca w godzinach przedpołudniowych. W piątek wieczorem Franciszek weźmie bowiem udział w drodze krzyżowej ulicami Krakowa, a w sobotę będzie przewodniczył czuwaniu młodzieży w specjalnym campusie, który powstanie na polach pod Wieliczką.

- Zależy nam na tym, by papież odwiedził również obóz w Auschwitz oraz Wadowice, rodzinne miasto Jana Pawła II – mówi kard. Dziwisz. – Wizyta w Oświęcimiu miałaby charakter prywatny – stwierdza i dodaje, że na razie nie znane są żadne inne szczegóły. – Nie wiemy o której godzinie w czwartek papież przyleci. Nie znamy też lotniska, na którym wyląduje.

Czy przy tak krótkim czasie pobytu w Polsce papież znajdzie czas na odwiedzenie Warszawy, Gniezna, Poznania i Częstochowy? – Wszystko jest możliwe. Przecież Jan Paweł II pielgrzymując po Polsce bywał jednego dnia w kilku miejscach – mówi metropolita krakowski. – Dlatego na razie cierpliwie czekamy na decyzję. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 roku. Poprzedzą je specjalne dni w diecezjach, które rozpoczną się już w środę 20 lipca. Organizatorzy spodziewają się udziału ok. 2,5 mln osób z całego świata.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA