fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Są chętni na europejskie linie lotnicze

Wraca konsolidacja w europejskim lotnictwie. Najważniejsi gracze na rynku są zupełnie inni, niż kilka lat temu.
Bloomberg
Portugalia, Irlandia, Łotwa, Estonia, Litwa – przejęcia już się dokonują, a w najbliższych miesiącach będzie jeszcze kilka poważnych transakcji.

Rozpoczął się proces sprzedaży portugalskiego TAP i irlandzkiego Aer Lingusa. Energicznie rozwijający się Air Baltic szykuje się do przejęcia Estonian Air i już połknął połączenia upadłej Air Lithuanica. Turkish Airlines, który po nieudanej próbie kupienia udziałów w LOT w 2010 r. postawił na rozwój organiczny, teraz zmienił zdanie i jest zainteresowany przejęciem linii Air Malta.

Wśród linii, które zostaną przejęte, znajdują się m.in. rumuński Tarom, słoweńska Adria, która już wykonuje połączenia dla niemieckiej Lufthansy, Croatia Airlines, fiński Finnair, skandynawski SAS i polski LOT.

„Rzeczpospolita" z wiarygodnych źródeł dowiedziała się, że zainteresowanie przejęciem udziałów w LOT jest dzisiaj znacznie większe niż podczas poprzednich prób sprzedaży przewoźnika. Linie zainteresowane konsolidacją to Grupa Lufthansy, Air France/KLM, Turkish Airlines, International Airlines Group, gdzie liderem jest British Airways, oraz Ryanair, który przymierz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA