fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Charter Communications kupuje Time Warner Cable za 78,7 mld dol.

Bloomberg
To amerykański operator telekomunikacyjny ostatecznie kupi Time Warner Cable, jeśli tylko na przeszkodzie nie staną znowu urzędnicy.

Charter Communications podał dziś oficjalnie, że kupuje drugą co do wielkości sieć kablową w USA w transakcji, która wyceni TWC na 78,7 mld dol. Za każdą akcje TWC będącą w wolnym obrocie Charter wyłoży w ramach transakcji 100 dol. plus udziały w nowej publicznej firmie, która powstanie po fuzji – New Charter, będące ekwiwalentem 0,54 udziałów w Charter Comm.

 

Dodatkowo nowy właściciel zaproponuje obecnym udziałowcom TWC (prócz należącego do Johna Malone Liberty Broadband), którzy odsprzedadzą mu wszystkie swoje udziały ich odkupienie za 115 dol. za akcję i udziały w nowej spółce New Charter będące ekwiwalentem 0,46 udziałów w Charter Comm.

Jeśli do niej dojdzie, po fuzji Charter i Time Warner Cable i Bright House stworzą operatora, który będzie obsługiwał 23,9 mln klientów w 41 stanach USA.

To spore zaskoczenie, bo jeszcze w ubiegłym tygodniu media informowały o tym, iż po fiasku rozmów z Comcastem siecią kablową TWC interesuje się według amerykańskich mediów francuska firma telekomunikacyjna Altice. Planowane od ubiegłego roku gigantyczne przejęcie Time Warner Cable przez Comcast warte 45 mld dolarów przekreśliła w minionym miesiącu analiza urzędników z Federalnej Komisji Komunikacyjnej (FCC).

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA