fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Szef żandarmów zdejmuje mundur

Generał Rozmus w czasie powodzi w Bogatyni w 2010 r. Obok prezydent Bronisław Komorowski
Fotorzepa/ Kuba Kamiński
Komendant Żandarmerii Wojskowej generał dywizji dr Mirosław Rozmus niebawem odejdzie ze służby.

Oficjalnie przyczyną odejścia jest osiągnięcie wieku emerytalnego. W sierpniu tego roku będzie miał 60 lat. Generał pożegna się jednak ze służbą nieco wcześniej. - W dniu Święta Żandarmerii 11 czerwca obowiązki obejmie nowy komendant w związku z przejście gen. Rozmusa na emeryturę - informuje nas płk. Jacek Sońta, rzecznik MON.

Generał dywizji dr Mirosław Rozmus w armii służy od lat. 70. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, Akademii Wojskowej w Brnie, Górskiej i Zimowej Szkoły Walki w Mittenwaldzie, Podyplomowych Studiów Operacyjno - Strategicznych Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Po ukończeniu szkoły we Wrocławiu pełnił służbę w pododdziałach 5 Dywizji Pancernej w Gubinie, gdzie dowodził plutonem oraz kompanią rozpoznawczą. W kolejnych latach służył m.in. w dywizji zmechanizowanej i brygadzie strzelców podhalańskich. W roku 2002 został Dowódcą 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie i w roku 2004 został awansowany do stopnia generała brygady.

Od lipca 2005 r. do lutego 2006 r. dowodził I Brygadową Grupą Bojową w  składzie Wielonarodowej Dywizji Centrum – Południe na misji w Iraku. Potem pełnił kierownicze funkcje w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

Od  grudnia 2010 r. jest komendantem głównym Żandarmerii Wojskowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA