fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

KONKURS: Wygraj zaproszenie na "Anioły w Ameryce"

"Anioły w Ameryce"
TR Warszawa/ Stefan Okołowicz
TR Warszawa i Nowy Teatr prezentują wspólnie spektakl "Anioły w Ameryce". Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na 19 maja.

Spektakl opowiada o życiu grupy nowojorskich gejów, którzy żyją w czasach szalejącej pandemii AIDS i ultrakonserwatywnych rządów Ronalda Reagana w latach 80. ubiegłego wieku. Sprawy tożsamości seksualnej, wielkiej polityki i ideologii, problemów rasowych i społecznych oraz kwestia religii przeplatają się w tej wielowątkowej, epickiej opowieści, w której wymyśleni przez autora bohaterowie mieszają się z autentycznymi postaciami historycznymi.

Wspaniały tekst Tony'ego Kushnera to głęboka analiza duszy amerykańskiej, urastająca w spektaklu Warlikowskiego do uniwersalnej wizji miłości w czasach zarazy, miłości homoseksualnej, która ujawnia pokłady zła w każdym z nas.

"(...) W tej sztuce jest wiele aniołów. Próbuję je zrozumieć. To postaci, których istotą jest kochanie. Spadły z nieba i teraz brudzi je ulica. Wierzę w takie anioły. Bardziej interesują mnie ich dusze niż amerykański kontekst, w którym funkcjonują. Przyglądam się ich życiu i oczywiście okazuje się, że mają takie same problemy jak ludzie na całym świecie" - powiedział reżyser spektaklu Krzysztof Warlikowski w rozmowie z Dziennikiem.

"Anioły w Ameryce"
Reżyseria: Krzysztof Warlikowski
Przekład: Jacek Poniedziałek
Scenografia: Małgorzata Szczęśniak
Muzyka: Paweł Mykietyn
Reżyseria światła: Felice Ross
Film: Paweł Łoziński
Songi: Adam Falkiewicz
Obsada: Stanisława Celińska, Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Maja Komorowska, Rafał Maćkowiak, Zygmunt Malanowicz, Maja Ostaszewska, Jacek Poniedziałek, Maciej Stuhr, Tomasz Tyndyk.
Czas trwania: 5 godz. 30 min (w tym 1 przerwa)

Spektakl "Anioły w Ameryce" będzie można obejrzeć we wtorek 19 maja o godz. 18.00 w ATM Studio, Wał Miedzeszyński 384.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenie na spektakl "Anioły w Ameryce" w ATM Studio, Wał Miedzeszyński 384:

19 maja, godz. 18.00 - 1 podwójne zaproszenie - (esemes o treści ZW.01.Imię Nazwisko)

Aby je wygrać, wyślij w poniedziałek (18 maja) esemes z danym kodem na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).

Wygrywa co drugi esemes z danym kodem wysłany na podany numer w godz. 15.30 - 17.30 w dniu 18 maja, do momentu wyczerpania puli nagród (zaproszenie będzie można odebrać na miejscu w dniu wydarzenia, informacja o wygranej znajdzie się w esemesie zwrotnym).

Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA