fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

Młodzi działacze PO zamykają się w klatkach

Twitter
Działacze młodzieżówki Platformy Obywatelskiej w Warszawie, Wrocławiu i Sopocie zorganizowali happening w odpowiedzi na wpis europosła PiS Janusza Wojciechowskiego na Twitterze.
Nawiązując do incydentów, do jakich dochodziło w czasie ostatnich dni kampanii prezydenckiej, w czasie których prezydent Komorowski kilkukrotnie spacerował ulicami Warszawy (więcej na ten temat można przeczytać tutaj) Wojciechowski zamieścił na Twitterze 15 maja wpis o następującej treści:
Według standardów UE, dla kur zalecany jest wolny spacer (ang. free-walking hen), a nie klatka. Odwrotnie dla prezydenta Komorowskiego.
Kilka godzin później, po krytycznych opiniach na temat treści wpisu, Wojciechowski zamieścił na Twitterze wyjaśnienie.
Przepraszam, miałem na myśli Palac Prezydencki, jako "złotą klatkę", w której Pan Prezydent czuje się lepiej, niż na ulicy. Mea culpa!
Działacze młodzieżówki PO nawiązując do tych wpisów zorganizowali w trzech polskich miastach happening "Klatki dla Polaków". W jego ramach działacze zamykali się w klatkach trzymając przed sobą kartki z informacją dlaczego do klatek trafili. Na kartkach można było przeczytać m.in. "za in vitro", "za to że nie słucham Radia Maryja", "za Unię Europejską".
– Nie wiemy za co chce wsadzić ludzie do klatki Andrzej Duda, jak zostałby prezydentem: może za Unię Europejską, może za inne poglądy, może za in vitro – mówiła jedna z organizatorek akcji. Inna stwierdziła, że wpis Wojciechowskiego może być "insynuacją, że prezydent Komorowski czy ktokolwiek, kto go popiera, powinien być zamknięty w klatce".
Akcja Młodych Demokratów organizowana jest pod hasłem "Klatki dla Polaków" i "Dudokrata".
Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA