fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Kwaśniewski poparł Komorowskiego

Prezydent RP Bronisław Komorowski i były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski podczas oświadczenia dla mediów po spotkaniu w Belwederze w Warszawie
PAP, serwis codzienny/ Jacek Turczyk
Będę głosował na Bronisława Komorowskiego w II turze wyborów - zadeklarował Aleksander Kwaśniewski.

Bronisław Komorowski podziękował byłemu prezydentowi. - Poparcie Aleksandra Kwaśniewskiego jest dla mnie bardzo ważne - powiedział i dodał, że to "głos człowieka doświadczonego, który wie doskonale, na czym polega prezydentura, na czym polega rola i znaczenie prezydenta w Polsce".

Z kolei zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego "wybory pokazują, że w Polsce stoimy przed dylematem, czy ważniejsze jest doświadczenie i przewidywalność, czy chcemy zmiany i związanego z tą zmianą ryzyka". Były prezydent stwierdził, że dla Polski doświadczenie jest najważniejsze. - Dlatego popieram Bronisława Komorowskiego - dodał.

Aleksander Kwaśniewski zwrócił uwagę, że najbliższe dwa tygodnie to czas wielkiej mobilizacji Platformy Obywatelskiej. Były prezydent chciałby, żeby ludzie Platformy poczuli, że "jadą na jednym wozie", że konieczna jest teraz mobilizacja struktur regionalnych PO.

- Jeżeli Platforma nie zrozumie, że poparcie i zaangażowanie, determinacja w tej chwili jest warunkiem dobrego wyniku w wyborach parlamentarnych za kilka miesięcy, to znaczy, że przegra i popełni zasadniczy błąd - ocenił.

Bronisław Komorowski zaapelował do osób, które nie głosowały w I turze wyborów.

- To jest czas na mobilizację. Traktuję to jako wielkie wyzwanie i zobowiązanie do twardej walki - przyznał Bronisław Komorowski.

Po wspólnej konferencji prasowej Bronisława Komorowskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego na Twitterze pojawiły się komentarze:

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA