fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Cloud Technologies zarobił w I kwartale 2,44 mln zł

Bloomberg
Notowana na NewConnect spółka zwiększyła w I kwartale przychody o prawie 740 proc., do 5,63 mln zł. Zysk netto sięgnął 2,44 mln złotych.

Cloud Technologies, specjalizujący się w przetwarzaniu i analizie, w modelu chmurowym, dużych zbiorów danych (Big Data) dla branży e-marketingowej, pokazał bardzo dobre wyniki za I kwartał. W tym okresie, mimo że początek roku w tym segmencie, ze względu na sezonowość, jest najsłabszy, technologiczna spółka miała 5,63 mln zł przychodów wobec 0,76 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny powiększył się do 3,17 mln zł z 40 tys. zł straty rok wcześniej. Na poziomie netto zarobek sięgnął 2,44 mln zł wobec 42 tys. zł straty przed rokiem. W całym 2014 r. spółka zwiększyła obroty o ponad 670 proc., do 17,54 mln zł (z 2,61 mln zł rok wcześniej). Zysk operacyjny sięgnął 10,33 mln zł (w 2013 r. było to 82 tys. zł), a netto 8,39 mln zł (54 tys. zł).

Poprawa wyników finansowych szła w parze z poprawą sytuacji gotówkowej. Z działalności operacyjnej firma wygenerowała w I kwartale 3,08 mln zł gotówki wobec 0,21 mln zł w analogicznym okresie 2014 r. Dzięki temu na koniec marca spółka, która ma 20 pracowników, miała na rachunkach 6,68 mln zł gotówki wobec 0,42 mln zł przed rokiem.

Cloud Technologies chce zdywersyfikować źródła przychodów. Pod koniec zeszłego roku przejął niewielki zespół zajmujący się produkcją gier mobilnych. Transakcja została rozliczona nowymi akcjami wyemitowanymi przez giełdową spółkę. Ponad miesiąc temu na rynek trafiła pierwsza gra stworzona przez Cloud Technologies.

„Bouncing Ball" zanotował do tej pory 4 mln pobrań. Gra udostępniana jest za darmo. Producent zarabia na zamieszczanych w niej reklamach. Kolejny tytuł ma zadebiutować jeszcze w tym kwartale.

W poniedziałek po południu na NewConnect za akcje Cloud Technologies płacono, po 5,6-proc. przecenie, po 84 zł. Kapitalizacja spółki sięgała 356 mln zł.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA