fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

PKO Off Camera 2015: Wzięli i nakręcili

Nagrodę w wysokości 9000 zł otrzymał Piotr Klubicki. Zdjęcie pochodzi ze strony festiwalu offcamera.pl. Autor Grzegorz Milej
offcamera.pl
Przewodniczący tegorocznego jury głównego, znakomity operator Sławomir Idziak spotykając się z młodymi filmowcami powtarza: „Nie czekajcie na oceny ekspertów, zbieranie pieniędzy. Róbcie filmy!”

Podobna idea przyświeca konkursowi, który został rozstrzygnięty w czasie krakowskiego festiwalu.

„Zastrzyk adrenaliny" – nagrodę w wysokości 9000 zł otrzymał Piotr Klubicki, twórca „Latających dzieci" — opowieści o młodych sportowcach trenujących skoki do wody.

W kategorii „Mogę więcej niż inni", nad którą patronat sprawuje Firma Sony, jury wyróżniło Monikę Stpiczyńską, za film „Wojtek".

Za najciekawszą „Relację z wydarzenia" uznano filmik zarejestrowany kamerą GPS przez Pawła Najdorę, gdy przed jego samochodem przebiegło trzydzieści łani.

W sekcji „Pokazać muzykę" tytuł najlepszego twórcy powędrował do Marcina Ożóga. Młodego artystę doceniono za teledysk do „Dryfu" zespołu Kariera.

Nagroda w kategorii „Allegro Short Film" powędrowała do Bartka Tryzny za film „Kuzyni", śmieszno-gorzką opowieść o małym, białoruskim uchodźcy, który „najczęściej planuje zamachy terrorystyczne". I wreszcie „Allego Short Lab" – tu 50 000 zł przypadło Hubertowi Patynowskiemu za „Nieśmiertelną". Ten ostatni konkurs różnił się nieco od pozostałych, ponieważ zgłoszenie polegało nie na wysłaniu gotowego filmu, lecz jego scenariusza z dołączoną listą niezbędnych dla bohaterów i scenografii przedmiotów. Finaliści wszystkie te rekwizyty musieli znaleźć na platformie Allegro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA