fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Swiss pierwszym odbiorcą CSeries

Bloomberg
Kanadyjski Bombardier ogłosił, że Swiss z grupy Lufthansy będzie pierwszym klientem, który odbierze nowy samolot regionalny serii C (CSeries)

Firma z Montrealu dodała,  że eksploatacja tego samolotu zacznie się w I kwartale 2016, samolot będzie mieć także debiut prasowy podczas salonu lotniczego na Le Bourget w czerwcu. Wkrótce po nim Bombardier zorganizuje lot pokazowy tej maszyny w Zurychu.

W marcu Lufthansa poinformowała, że nie podjęto jeszcze decyzji, czy Swiss będzie premierowym użytkownikiem nowych kanadyjskich odrzutowców regionalnych. O takiej możliwości wspomniał w lutym szef Swissa na obie Ameryki, Patrick Heymann.

Kanadyjczycy starają się uzyskać certyfikat żeglowności dla pierwszego modelu z rodziny, CS100 do końca bieżącego roku. Prezes Swissa,  Harry Hohmeister powiedział,  że dane z próbnych lotów świadczą, iż samolot zachowuje się  zgodnie  z oczekiwanymi przez nas osiągami. - Bardzo cieszy nas to, ze będziemy premierowym klientem i pierwszą linią używającą CS 100 - dodał.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA