fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gorsze wyniki imperium Ruperta Murdocha

Rupert Murdoch planuje budowę nowej siedziby News Corp. w Nowym Jorku
Bloomberg
Spadek dochodów z reklam oraz wahania kursów walutowych to największe przyczyny kłopotów News Corp. – koncernu Ruperta Murdocha, wydającego m.in. „The Wall Street Journal”.

Zysk netto spółki w pierwszym kwartale wyniósł 23 mln dolarów i był o 52 proc. niższy niż w tym samym okresie ub.r., kiedy spółka zarobiła 48 mln dolarów. Po dodatkowych potrąceniach zarobki spółki zamknęły się sumą 5 centów na akcję (o 11 proc. mniej niż rok wcześniej) i były o cent niższe od oczekiwań analityków. Obroty spółki zmniejszyły się o 1 proc. – z 2,08 mld dol. do 2,06 mld. dol. Tu oczekiwano wyniku w okolicach 2,11 mld. dol.

News and Information Services, gałąź spółki wydająca m.in. „Wall Street Journal", zanotował spadek obrotów o 9 proc. Sprzedaż ogłoszeń spadła o 12 proc., a dochody z prenumerat i bieżącej dystrybucji – o 6 proc. W górę poszły natomiast dochody wydawnictw książkowych koncernu oraz stacji telewizyjnych. Najszybszy wzrost odnotował dział Digital Real Estate Services, kontrolujący m.in. portale nieruchomościowe Realtor.com i Moving.com, który odnotował wzrost obrotów aż o 67 proc.

W wydanym oś...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA