fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Puszkow: Bez ZSRR nie byłoby Polski

Aleksiej Puszkow fot. oscepa
Flickr
Szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow powiedział, że Polska nie istniałaby bez ZSRR i radzieckich żołnierzy

Wypowiedź rosyjskiego polityka nawiązywała do zbliżającej się 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej i komentarza Bronisława Komorowskiego. Prezydent powiedział, że organizowana z tej okazji parada w Moskwie jest "symbolem niespokojnego świata."

Puszkow zwrócił uwagę, że Polacy zawdzięczają swoje istnienie Armii Czerwonej. "Komorowski powinien wiedzieć, że bez 500 tysięcy ofiar, poświęconych przez nasz kraj dla wyzwolenia Polski, w ogóle by jej nie było. Hitler jej nie przewidywał" - napisał szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej na swoim blogu.

Wypowiedź Komorowskiego skomentował również deputowany Franc Klincewicz. Jego zdaniem Rosja jest przyzwyczajona do tego typu "ukońszeń komarów". Stwierdzenie to używane było wielokrotnie przez rosyjskich polityków i komentatorów.

W zeszłym tygodniu rosyjska telewizja państwowa wyemitowała materiał dotyczący likwidowanych w Polsce pomników czerwonoarmistów. Komentarz zamieszczony w materiale informował, że Polacy mają krótką pamięć po wyzwoleniu, gdyż nie pamiętają, kto ocalił ich kraj.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA