fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

Tomasz Krzyżak o skompromitowanych politykach i ich powrotach

Tomasz Krzyżak
Fotorzepa
„Niestety, wracam do służby publicznej i robię to z poczucia odpowiedzialności" – te słowa wypowiedział niedawno były – czterokrotny – premier Włoch Silvio Berlusconi.

Skompromitowany polityk chciałby po raz kolejny zasiąść w fotelu szefa rządu. I choć dziś sondaże nie dają mu większych szans, to jednak powrót może się udać. Podstawa to dobry marketing i przekucie wcześniejszego upadku w sukces.

Nie sięgajmy jednak aż tak daleko. Rodzime podwórko pełne jest polityków, którzy, niestety, usiłują wrócić. Choćby Paweł Piskorski, kiedyś współtwórca KLD i PO, bliski współpracownik Donalda Tuska, prezydent Warszawy. Kilka postępowań prokuratorskich nie przeszkadza mu w podejmowaniu prób powrotu do tzw. wielkiej polityki. Nie jest to odosobniony przykład.

Weźmy Mirosława Karapytę z PSL, byłego marszałka Podkarpacia, któremu prokuratura postawiła kilka zarzutów. Wyrzucony z PSL polityk umizguje się do SLD. Sojusz nie mówi „nie". A o co, jeśli nie o powrót do polityki, zabiega Roman Giertych, były wicepremier, szef resortu edukacji, dawny lider Ligi Polskich Rodzin i swego czasu ulubieniec ojca Rydzyka? Jego ostatnia aktywność medialna daje do myślenia. O powrót na polityczne salony zabiega też Adam Hofman, niedawna gwiazda Prawa i Sprawiedliwości, przyboczny prezesa, wyrzucony z partii w atmosferze skandalu po słynnej aferze madryckiej. Poseł ponoć zbliżył się do Janusza Korwin-Mikkego, bo liczy na to, że w jesiennych wyborach z list jego partii uda mu się ponownie wejść do Sejmu.

Wyliczankę można ciągnąć w nieskończoność. Politykami, którzy odeszli w niesławie, dałoby się wypełnić Sejm. Jeśli tam miejsca by zabrakło, jest jeszcze Senat. A gdyby – w co wątpię – zabrakło polityków z pierwszych stron gazet, można sięgnąć jeszcze po całkiem pokaźne grono samorządowców.

Od dawna się mówi, że duopolis PO i PiS jest dla rodzimej sceny politycznej zagrożeniem. Panowie! Weźcie się w garść i zakładajcie Polską Partię Skompromitowanych.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA