fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Warszawa na czele zakorkowanych miast świata

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W sporządzonym przez produkującą urządzenia nawigacyjne firmę Tom Tom rankingu najbardziej zakorkowanych miast świata, Warszawa zajmuje 9. miejsce na 200. Ranking sporządzono przed pożarem Mostu Łazienkowskiego

Ranking opublikował brytyjski "Independent".

Firma Tom Tom bada statystyczną długość stania w korkach w poszczególnych miastach. Według ostatnich danych, Warszawa wyprzedziła Pekin, Los Angeles i Paryż. Zajęła 9. miejsce. Trzeba zaznaczyć, że badanie przeprowadzono w 2014 roku, przed pożarem Mostu łazienkowskiego, który jeszcze bardziej utrudnił sytuację komunikacyjną w stolicy Polski.

Na czele listy najbardziej zakorkowanych miast świata  jest Stambuł. Ogólny poziom korków wynosi w tym mieście 58 procent, a na autostradach - 79 proc. Wynika z tego, że mieszkaniec miasta spędza rocznie w korku 110 godzin.

Następne na liście jest Mexico City. W stolicy Meksyku drogi są zakorkowane w 46 procentach. Poza tymi dwoma miastami w pierwszej piątce uplasowały się jeszcze Rio de Janeiro, Moskwa i Salvador.

Statystyczny warszawiak spędza w korkach 96 godzin rocznie. Drogi szybkiego ruchu są zakorkowane w 37 procentach, pozostałe - w 42. Jeśli porówna się średni czas dotarcia do pracy, to belińczykowi zajmuje on 30 minut. Jeśli ugrzęźnie w korku - droga zajmie 19 minut więcej. Jeśli te same kryteria zastosujemy wobec mieszkańca Warszawy - będzie on jechał do pracy jeszcze o 6 minut dłużej.

W rankingu najbardziej zakorkowanych miast świata sporządzonym przez Tom Tom, Warszawa jest jedynym polskim miastem.

Źródło: TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA