fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Jolanta Ojczyk: Pieniądze i biskupi, czyli przegląd prasy

Jolanta Ojczyk
Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
W mediach elektronicznych, dużo o niszczycielskiej sile wichur nad Polską, znalezionym nagraniu z ostatnich chwil lotu maszyny Germanwings i… już nie nowych informacjach o prezydencie Komorowskim na WikiLeaks. Na papierze królują pieniądze i biskupi.

„Rzeczpospolita" donosi, że polscy eksporterzy mebli połączyli się. Liczą na wielkie pieniądze z Unii, by tworzyć bardziej zyskowne produkty. 18 najważniejszych firm utworzyło konsorcjum, stworzyło wart 400 ml zł program sektorowy i stara się o 200 mln dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Komunia albo in vitro, czyli w „Gazecie Wyborczej" o tym, że biskupi napominają parlamentarzystów. Katarzyna Wiśniewska pisze, że prezydium zwróciło się wczoraj do parlamentarzystów, by nie akceptowali przyjętego przez rząd projektu ustawy o in-vitro. Biskupom nie podoba się, że w myśl projektu in vitro będzie dozwolone nie tylko dla par małżeńskich.

W „Dzienniku Gazecie Prawnej" z kolei o grupach zgonowych, które ścigają spadkodawców. Patryk Słowik pisze, że działały one przez długie lata w SKOK-ach i były bardzo skuteczne. Zza pożyczenie 1200 zł żądały 5 tys. zł. W DGP również o tym, że lekarze chcą każdego pacjenta przyjmować tylko przez kwadrans, a resort edukacji nie zgadza się, by gimbusami byli wożeniu także mieszkańcy.

„Puls Biznesu" donosi, że państwo pomoże Pessie - firmie produkujący tabor. Resort Gospodarki zgodził się na to, by wsparcie dał Bank Gospodarstwa Krajowego i Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Andrzej Stankiewicz na rp.pl przypomina z kolei, że informacje o Komorowskim na WikiLeaks to żadna nowość, bo WikiLeaks ujawniła je ponad 2 lata temu, a w dodatku materiały pochodzą z 2010 r. Po wtóre to żadna analiza, tylko korespondencja mailowa. Po trzecie, autorem tych słów nie jest żaden analityk Stratfordu, tylko Polak Jan Filip Staniłko, związany z finansowanym przez PiS Instytutem Sobieskiego.

A na koniec o szóstoklasistach...Dziś zdają ważny egzamin. Trzymam kciuki, aby dzień żartów czyli prima aprilis okazał się szczęśliwy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA