fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynajem

Ile za na wynajem w Warszawie

Fotorzepa/Jakub Ostałowski
Średnia cena ofertowa najmu mieszkania w Warszawie wynosi ok. 44 zł za mkw. miesięcznie. Transakcyjna – poniżej 42 zł za mkw.

- Przeciętny miesięczny czynsz w Warszawie, jak podaje stołeczny system wielokrotnego oferowania nieruchomości (MLS), oscyluje na poziomie niecałych 2,5 tys. zł, a transakcyjny jest zaledwie o kilkanaście złotych niższy.

- Negocjacje przy transakcjach zawieranych w ostatnich tygodniach z udziałem MLS nie przynosiły większych rabatów. Do wyjątków można zaliczyć najem jednego z lokali w budynku z początku lat 90. na Pradze-Południe, przy ul. Bukowskiego. Pięciopokojowe lokum o powierzchni 122 mkw. wynajęto za 3 tys. zł miesięcznie, podczas gdy ofertowy czynsz wynosił 3,4 tys. zł. Oznacza to, że nowy lokator wynegocjował 12-proc. upust.

- W pozostałych przypadkach najemcy mogli liczyć na co najwyżej 3–4 proc. obniżki, czyli zapłacą miesięcznie ok. 50–100 zł mniej w stosunku do stawki wyjściowej.

- Najniższe czynsze za kawalerki wynajmowane w ostatnich tygodniach oscylowały na poziomie 1,5–1,6 tys. zł miesięcznie.

- Np. na Woli przy Nowolipiu wynajęto bez rabatu 34-metrowe, jednopokojowe M za 1,5 tys. zł. W tej samej cenie wynajęto na Bielanach przy ul. L. Staffa dwa pokoje o powierzchni 47 mkw. W tym przypadku najemca uzyskał 3-proc. upust.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA