fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zrób sobie operację nad Wisłą. Tanio i dobrze

Według szacunków Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Medycznej (PSTM) wartość polskiego rynku turystyki medycznej sięgnęła w ubiegłym roku 1,4 miliarda złotych.
Fotorzepa/Radek Pasterski
Obcokrajowcy odwiedzają stomatologów i chirurgów plastycznych. Rynek wart jest już 1,4 mld zł.

Według szacunków Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Medycznej (PSTM) wartość polskiego rynku turystki medycznej sięgnęła w ubiegłym roku 1,4 miliarda złotych. To o jedną dziesiątą więcej niż rok wcześniej. Z usług polskich klinik i gabinetów skorzystało blisko 390 tys. obcokrajowców. Zwiększyła się także wartość jednostkowego zabiegu: jeśli w 2011 roku zagraniczny pacjent wydawał średnio 2,4 tys. zł, to w roku ubiegłym już 3,6 tys. zł.

Prognozy są optymistyczne. – Przewidujemy dalszy wzrost rynku polskiej turystyki medycznej na poziomie 10 proc. rocznie – twierdzi prezes PSTM Artur Gosk. Szczególnie duży popyt utrzymuje się na usługi stomatologiczne, także na chirurgię plastyczną. Ale obcokrajowcy coraz bardziej zainteresowani są neurochirurgią i ortopedią, a najbardziej onkologią.

Konkurencyjni cenowo

W porównaniu z zagranicą oferujemy korzystne ceny. Jeśli za lifting twarzy trzeba w USA zapłacić równowartość 60 tys. zł, to w Polsce ok...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA