fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Pieskow: Lista osób do likwidacji to bzdura

Aleksiej Wieniediktow (z lewej), redaktor naczelny krytycznego wobec Kremla "Echa Moskwy" ma być jedną z osób, których nazwisko znajduje sie na "czarnej liście"
AFP
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaprzeczył doniesieniom mediów o istnieniu "czarnej listy" osób do likwidacji. Rozgłośnia twierdzi, że właśnie na takiej liście znalazło się nazwisko Borysa Niemcowa.

Według Echa Moskwy na liście znajdują się nazwiska dziennikarzy i polityków niewygodnych dla aktualnej władzy. Mają być oni przeznaczeni do "likwidacji".

Z kolei "Nowaja Gazieta" twierdzi, że do prezydenta Rosji trafił "alternatywny raport" dotyczący innej wersji zabójstwa Borysa Niemcowa.

Według mediów tajemniczy "alternatywny raport" dotyczy wysokiego rangą czeczeńskiego oficera, blisko związanego z Ramzanem Kadyrowem.

Na liście "osób do odstrzału" ma się znajdować m.in. Michaił Chodorkowski, redaktor naczelny "Echa Moskwy" Aleksiej Wieniediktow, a także Ksenia Sobczak, córka byłego mera Petersburga, która wsparła rosyjską opozycję.

Jak twierdzi "Nowaja Gazieta", o istnieniu listy Putina poinformowano dopiero niedawno, co sugeruje, że jej tworzenie odbywało się poza nim.

Pieskow nazwał istnienie takiej listy absurdem. Stwierdził też, że nie jest informowany o wszystkich raportach, które trafiają do rąk prezydenta, a nawet jeśli o nich wie i je czytał - obowiązuje go tajemnica.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA