fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W rozliczaniu delegacji zagranicznych rządzi kurs NBP

Stawki delegacyjne dla Francji i Hiszpanii
Rzeczpospolita
Zaliczki wypłaconej pracownikowi na służbowy wyjazd zagraniczny w złotych nie należy rozliczać według kursu jego banku dla dokonanych kolejno wydatków.

Pracownik pojechał w tygodniową delegację zagraniczną do Hiszpanii. Po drodze spędził noc we Francji, ale nie przedstawił za to rachunku. Potem w Hiszpanii zapłacił za hotel prywatną kartą debetową. Teraz domaga się rozliczenia w złotych kwoty wynikającej z obciążenia karty kredytowej (zastosowania kursu walut przyjętego przez bank). Przed wyjazdem pracownik otrzymał – za jego zgodą – zaliczkę w złotych przelewem na rachunek bankowy. Uwzględniała ona koszty noclegu wynikające z rezerwacji. Czy mamy rozliczyć koszt noclegu według kursu przyjętego dla wypłaty zaliczki, czy według kursu przyjętego przez bank pracownika? W jakiej wysokości wypłacić ryczałt noclegowy – czy przyjąć limit dla państwa docelowego (Hiszpanii)? – pyta czytelnik.

Delegację należy rozliczyć, uwzględniając kurs z dnia udzielenia zaliczki. Limit noclegowy przyjęty do ustalenia ryczałtu przypisany jest do kraju, w którym nocleg miał miejsce.

Na konieczne wydatki ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA