fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

San Leon Energy znalazła gaz ziemny w Polsce

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej.

::"Dziennik Gazeta Prawna": San Leon Energy znalazła gaz ziemny w Polsce Prywatna spółka znalazła gaz w województwie Wielkopolskim. Surowiec nie pochodzi z " łupków" lecz z konwencjonalnych pokładów. San Leon Energy poinformowało w komunikacie, że osiągnęło "bardzo pozytywne" rezultaty testów odwiertu Rawicz-12. Spółka liczy, że będzie możliwość komercyjnego wydobycia. Po południu akcje San Leon Energy notowane na londyńskiej giełdzie drożały o 45 procent. (Wydanie płatne)

::"Dziennik Gazeta Prawna": Droga przeprowadzka OSM Kontrola nad magazynami gazu może być zagrożona – alarmują pracownicy spółki OSM, zależnej od koncernu PGNiG (Wydanie płatne)

::"Parkiet": Energetyka: Większe koszty firm Do około 15 euro za tonę dwutlenku węgla mogą wzrosnąć uprawnienia do jego emisji w perspektywie 2020 r. – wynika z prognozy DM Consus (Wydanie płatne)

::"Parkiet": Grupa Lotos: Zdaniem analityków ten rok będzie lepszy W ocenie analityków wyniki Grupy Lotos za 2014 r. nie będą istotnie odbiegać od tego, czego obecnie oczekuje rynek. (Wydanie płatne)

::"Puls Biznesu": Łupki stanęły, ale są inne sukcesy O ile w polskich łupkach czuć marazm, o tyle przy poszukiwaniach gazu konwencjonalnego łatwiej o sukcesy. (Wydanie płatne)

::"Puls Biznesu": Jest energetyczny projekt, czas na negocjacje Polska skłoniła Komisję Europejską do możliwości wspólnych, choć dobrowolnych, zakupów gazu. Do unii energetycznej droga jednak daleka... (Wydanie płatne)

Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA