fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Buffett przejął Detlev Louis Motorradvertriebs

Buffett inwestuje w Europie
Bloomberg
Amerykański miliarder Warren Buffett widzi potencjał inwestycyjny w Europie - twierdzi "Financial Times", analizując ostatnie zakupy inwestora.

Należący do Buffetta fundusz Berkshire Hathaway poinformował o zakupie udziałów w niemieckim Detlev Louis Motorradvertriebs. Firma, która specjalizuje się w produkcji akcesoriów i ubrań dla motocyklistów, została przejęta za 400 mln euro (452 mln dolarów). Miliarder zasugerował też, że to przejęcie to dopiero początek jego "romansu z kontynentem" europejskim. Sprzedaż udziałów potwierdziła w piątek wdowa po założycielu firmy - Ute Louis.

- Europa ma setki milionów ludzi, wysokie dochody, wydajnych pracowników, warto więc tam być. USA to moja pierwsza miłość, ale widzę dla nas wspaniałe możliwości w Europie - powiedział Buffett w rozmowie z "Financial Times".

Już na początku lutego niemiecki "Handelsblatt" informował, że Warren Buffett jest zainteresowany przejęciami w Europie. Dziennik cytował wypowiedź inwestora, który w telewizji Fox powiedział, że jego fundusz jest zainteresowany "firmami z całego świata".

- Prawdopodobnie kupimy mała firmę w Europie - mówił wtedy Buffett, nie precyzując o jaki kraj i jaka firmę chodzi.

Detlev Louis Motorradvertriebs z siedzibą w Hamburgu zatrudnia ponad 1,6 tys. osób a roczna sprzedaż firmy jest na poziomie 270 mln euro. Firma, która ma zakłady produkcyjne oraz 71 sklepów w Austrii i Niemczech, oferuje także swoje produkty poprzez sklep internetowy oraz katalog wysyłkowy.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA