fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe zwolnienia z podatku od nieruchomości

W podatku od środków transportowych samorządy mają więcej do powiedzenia
Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz
Samorządy mogą na nowych zasadach udzielać zwolnień w podatku od nieruchomości i podatku od środków transportowych stanowiących pomoc regionalną.

To efekt wejścia w życie obowiązującego od wtorku rozporządzenia Rady Ministrów z 9 stycznia 2015 r. w sprawie warunków udzielania zwolnień z podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych, stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną, pomoc na kulturę i zachowanie dziedzictwa kulturowego, pomoc na infrastrukturę sportową i wielofunkcyjną infrastrukturę rekreacyjną oraz pomoc na infrastrukturę lokalną.

Określa ono warunki udzielania zwolnień z podatku od nieruchomości i podatku od środków transportowych stanowiących pomoc publiczną, wprowadzanych w drodze uchwał rad gmin, na podstawie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.

„Celem regulacji jest stworzenie ogólnopolskiego programu pomocy regionalnej, w związku z wygaśnięciem z dniem 20 czerwca 2014 r. poprzednio obowiązującego programu (...), co zapewni ciągłość udzielanej pomocy regionalnej w formie zwolnień z podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych oraz stworzy m...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA