fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Daesh

Dżihadyści zamordowali 21 chrześcijan

AFP
Przedstawiciele libijskiego parlamentu potwierdził wiadomość o zamordowaniu21 egipskich chrześcijan.

W ostatnim wydaniu magazynu Dabiq, propagandowego organu Państwa Islamskiego (IS), ekstremiści opublikowali zdjęcia koptyjskich zakładników uprowadzonych na terenie Libii. Tym samym potwierdzili ich uprowadzenie.

W pierwszej połowie stycznia agencja AFP podała, że uprowadzenie miało miejsce w wyniku dwóch oddzielnych incydentów. Również w styczniu rzecznik prasowy egipskiego MSZ Badr Abdel Atti potwierdził, iż część porwanych jest obywatelami Egiptu. Z kolei przedstawiciele rządu libijskiego od początku twierdzili, że porwanymi są Koptowie, czyli członkowie społeczności wiernych kościołów koptyjskich, zarówno ortodoksyjnego kościoła koptyjskiego i kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego. Obecnie liczbę Koptów na świecie szacuje się na około 11,2 mln, zamieszkują głównie w Egipcie.

Parlament Libii złożył kondolencje rodzinom zamordowanych chrześcijan i jednocześnie ogłosił, że kraj ten jest w stanie wojny przeciwko IS. Kilka dni temu w Kairze miały miejsce demonstracje przeciwko bezczynności władz w sprawie uprowadzonych Koptów. Najprawdopodobniej już wtedy nie żyli.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA