fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Jeremi Jędrzejkowski: Kasa, misiu, kasa!

Jeremi Jędrzejkowski
Fotorzepa, Waldemar Kompala Waldemar Kompala
Czołówki wszystkich gazet mówią dziś o płaceniu i pieniądzach. Choć każda w innym ujęciu.

„Rzeczpospolita" informuje o kolejnym przełomie w naszym myśleniu o domowych budżetach. Otóż, jak podaje, Polacy coraz aktywniej szukają tańszych dostawców gazu. Wcześniej gazeta uchwyciła taki przełom na rynku energii elektrycznej.

„Gazeta Wyborcza" w czołówce pisze o rozmowach o planie dla Ukrainy. I wskazuje, że to ten kraj zapłaci za pokój. Jedno z założeń planu Merkel i Hollande'a to bowiem zatwierdzenie ostatnich zdobyczy separatystów. O wydarzeniach wokół Ukrainy piszą dziś także „Rzeczpospolita" i „Dziennik Gazeta Prawna". A „GW" informuje na jedynce informuje jeszcze o sobotnich zmianach, jakie do ustawy o OZE wprowadził Senat. Mogą one spowodować, że budowa małych, przydomowych elektrowni może się nie opłacać.

Z kolei „DGP" w głównym tekście podaje, że darmowy podręcznik będzie miał poślizg. Do października.

„Puls Biznesu" na pierwszej stronie akcentuje trzy tematy. O inwestycyjnym wyścigu metropolii, który wygrywa – co oczywiste – Warszawa. O tym, że BGK wesprze zagraniczne podboje małych i średnich firm, oraz o tym, że polski rynek windykacji przyciąga zagranicznych graczy.

„Parkiet" z kolei wskazuje na kolejną bańkę w USA. Zdaniem gazety, szefowa Fed, jak niegdyś jeden z jej poprzedników Alan Greenspan, nie widzi problemu z przewartościowanymi aktywami i nie zamierza z tego powodu podnosić stóp procentowych.

Poza tym w „Rzeczpospolitej" zwraca uwagę tekst o nagłej aktywności w Polsce rosyjskich mediów. Na ich celowniku znaleźli się m.in. Grzegorz Schetyna i Bartłomiej Sienkiewicz. O tym ostatnim pisze też „GW" w kontekście afery taśmowej. Otóż zdaniem gazety, wykruszyły się kolejne tropy sprawy, a pozostał taki mówiący, że cała historia była wycelowana w Sienkiewicz właśnie. Co więcej, że może za nią stać CBA.

W „Rzeczpospolitej" jest też wywiad ze Zbigniewem Derdziukiem, który nagle w piątek podał się do dymisji z funkcji prezesa ZUS. Czołówką działu ekonomicznego jest informacja o zwrocie na rynku e-commerce. Otóż w zasadzie pierwszy raz w historii tej bardzo dynamicznie rozwijającej się branży, prognozowany jest spadek liczby e-sklepów. A sekcja prawna wskazuje, że fikcją jest ulga przy rejestracji VAT.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA