fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Putin zdiagnozowany na zlecenie Pentagonu

AFP
Specjalistka od mowy ciała Brenda Connors na zlecenie Pentagonu przeprowadziła analizę zachowań Władimira Putina. Według ekspertki Putin wykazuje cechy zespołu Aspergera.

Treść raportu ujawnił dziennik "USA Today".

Zespół Aspergera to zaburzenie rozwoju diagnozowane w spektrum autyzmu. Charakterystyczne dla niej jest upośledzenie umiejętności społecznych, obsesyjne zainteresowania, trudności z zaakceptowaniem zmian i ograniczona elastyczność myślenia.

Choć Connors, zatrudniona w Akademii Wojennej w Newport w Rhode Island, zastrzegła, że zweryfikowanie tej diagnozy nie jest możliwe bez badania mózgu rosyjskiego przywódcy, to dowodzi, że jego rozwój neurologiczny został poważnie zaburzony.

Według zespołu, którym kierowała Connors, rozwój Putina został zachwiany w dzieciństwie i cechy zaburzeń wykazuje do dziś.

Analitycy wojskowi po raz pierwszy zainteresowali się mową ciała Putina w 2000 roku. Brenda Connors twierdzi, że wówczas po raz pierwszy widziała Putina w telewizji i zwróciła uwagę na jego mowę ciała. Jej zdaniem, bardzo wcześnie, być może nawet w życiu płodowym, w mózgu Putina doszło do uszkodzenia, prawdopodobnie w płacie skroniowym lewej półkuli, która odpowiada za działanie ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Connors podkreśla, że do podobnych wniosków doszedł już inny badacz. Był to psychiatra z Uniwersytetu Karoliny Północnej, dr Stephen Porges.

Stwierdził on, że rzeczywiście defensywne zachowania zaobserwowane u Putina są jednymi z charakterystycznych objawów zespołu Aspergera, ale musiałyby to potwierdzić szczegółowe badania.

Porges jednak wycofał się ze stwierdzenia, że Putin może cierpieć na zespół Aspergera. Takie objawy obserwuje się bowiem również w przypadku obniżonego progu reakcji w sytuacjach społecznych.'

Działania Władimira Putina zostały poddane szczegółowej analizie na początku 2014 roku, podczas aneksji Krymu, ale raporty dotyczące jego ewentualnych zaburzeń sporządza się co najmniej od kilkunastu lat. Według mediów, Pentagon wydał już na te analizy co najmniej 365 tysięcy dolarów.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA