fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Małe spółki upadają

Według firmy Euler Hermes od stycznia do października br. na polskim rynku upadło ponad 30 deweloperów.
Fotorzepa
Mniejsze spółki, pozbawione finansowania, coraz częściej upadają albo są przejmowane przez dużych graczy. Ten proces będzie się nasilać.

Według firmy Euler Hermes od stycznia do października br. na polskim rynku upadło ponad 30 deweloperów. Liczba bankructw w tej branży niewiele się zmieniła w ostatnich dwóch latach, gdy co roku bankrutowało średnio ok. 30–35 firm prowadzących działalność deweloperską. Warto jednak mieć na uwadze, że przed 2012 r. co roku upadało zaledwie po kilkunastu przedstawicieli branży.

Obecnie, z wyjątkiem spektakularnego upadku spółki Gant, bankructwa ogłaszają głównie niewielkie podmioty, budujące osiedla na regionalnych rynkach w Krakowie czy we Wrocławiu, nie mówiąc o miastach wielkości Rzeszowa. Warszawa, zdominowana przez największych rynkowych graczy i przy dużym popycie wychodzi w statystykach upadłości obronną ręką.

34 spółki deweloperskie upadły od stycznia do października tego roku – podaje Euler Hermes

Kłopoty lokalnych firm nie są pochodną małego doświadczenia, co często miało miejsce w okresie boomu 2007 i 2008 r. – ale braku własnego za...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA