fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Filmy krótkometrażowe na Kamera Akcja

materiały prasowe
Konkurs Etiud i Animacji towarzyszący 5. edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja przyniósł rekordową liczę zgłoszeń. Spośród ponad 80 filmów selekcję do Konkursów Głównego przeszło 7 etiud i 8 animacji.
- Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Konkursowicze mieli za zadanie uzasadnić to, jak wiedza teoretyczna wpłynęła na realizacji etiudy lub animacji, co nie było łatwe. Jednak twórcy poradzili sobie rewelacyjnie – mówi dyrektor festiwalu Przemysław Glajzner.
Podczas festiwalu pokazywanych będzie w sumie 15 krótkometrażowych filmów. Różnorodność formalna i tematyczna to cecha charakterystyczna tegorocznej selekcji. Wśród etiud pojawi się dokument, komedia, film inspirowany dziełami Hanekego czy chłodny, praktycznie pozbawiony słów dramat. Nie zabraknie metafizyki, symbolizmu czy niejednoznaczności.
W rolach głównych zobaczymy również znanych aktorów młodego pokolenia: Agnieszkę Żulewską oraz Marcina Kowalczyka. Animacje jak zwykle na Kamerze Akcji i tym razem są metaforyczne i skłaniają do głębszej refleksji. W produkcjach nie zabraknie także humorystycznych akcentów, jak „piwo tuskie" czy satyra opowiadająca o wkraczaniu w dorosłość. To, że Łódź jest polską Fabryką Snów potwierdza się także w wyselekcjonowanych filmach. W tym roku większość z zakwalifikowanych krótkich metraży pochodzi od wychowanków Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, im. Leona Schillera w Łodzi.
Lista animacji:
„Vanitas" reż. Kamila i Mirek Sosnowscy
"Konstrukcja" reż. Andrea Guizar
"After All" reż. Bogna Kowalczyk
„Glista Lucka" reż. Tomasz Pawlak
„Potencjalny problemy dozorcy Mariana" reż. Tomasz Pawlak
„Kartagina" reż. Sebastian Kwidziński, Marcin Roszczyniała
„Brak" reż. Piotr Baranowski „Opowieść o hienach" reż. Adam Kawałek
Lista etiud:
„Matka Ziemia" reż. Piotr Złotorowicz
„Fragmenty" reż. Agnieszka Woszczyńska
„Wstyd" reż. Karma Fryc
„Szpila" reż. Ewa Golis
„Arena" reż. Martin Rath
„Zabicie ciotki" reż. Mateusz Głowacki
„Żar" reż. Bartosz Kruhlik
Więcej informacji i opisy filmów na stronie kameraakcja.com.pl
 
5. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA – jedyne wydarzenie poświęcone krytyce filmowej w Polsce odbędzie się od 9 do 12 października 2014 r. Tegorocznym centrum festiwalowym będzie kompleks łódzkiej fabryki snów przy ulicy Łąkowej 29 – nowoczesne Kino 3D Wytwórnia, Klub Wytwórnia (dawna hala zdjęciowa WFF), a także Studio Dźwięku Toya Studios. Seanse będą odbywać się również w Kinie Szkoły Filmowej.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA