fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Izrael w szoku. Odnaleziono ciała uprowadzonych nastolatków

Dziś wieczorem. Ortodoksyjni Żydzi zebrali się pod domem jednego z uprowadzonych nastolatków
AFP
Trzej nastolatkowie, których los od kilku tygodni przykuwał uwagę całego Izraela, nie żyją. Ciała uprowadzonych młodych Izraelczyków znaleziono dziś w okolicach Hebronu na Zachodnim Brzegu Jordanu.
16-letni Naftali Fraenkel, jego rówieśnik Gilad Szaar oraz 19-letni Ejal Jifrach zostali uprowadzeni w nocy 12 czerwca, gdy próbowali złapać autostop w osiedlu żydowskim Alon Szwut niedaleko Jerozolimy.
Przez wiele dni poszukiwali ich żołnierze, a politycy próbowali wymusić wieści o ich losie od Palestyńczyków. Teraz jest już prawie pewne, że zostali zabici zaraz po uprowadzeniu. Izraelskie służby specjalne prowadzą intensywne poszukiwania w okolicy, gdzie znaleziono ciała.
Region wraz Hebronem, jednym z największych palestyńskich miast na Zachodnim Brzegu Jordanu, zostały uznane za zamkniętą strefę wojskową.
Rząd Benjamina Netanjahu zebrał się o 21.30 na specjalnym posiedzeniu. Premier obarczył winą za uprowadzenie i zabicie młodych Izraelczyków radykalny palestyński Hamas i zapowiedział, że organizacja za to zapłaci. Izraelskie służby podały już, jak pisze BBC, nazwiska dwóch podejrzanych aktywistów Hamasu.
Hamas zaprzeczył, jakoby miał coś wspólnego z uprowadzeniem. I zagroził, że jeżeli Izrael będzie chciał go ukarać, to „otworzy wrota piekieł”.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA