fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Polski paszport słaby na tle Europy

Bloomberg
Świat stoi otworem przed Brytyjczykami, Finami i Szwedami. Bez wiz mogą oni wjechać do 173 krajów na świecie. Polacy nie potrzebują wiz do 153 państw
Według danych z rankingu internetowego serwisu movehub.com – popularnej strony internetowej dla ludzi przeprowadzających się za granicę – na drugim miejscu plasują się Amerykanie, Duńczycy, Niemcy i Luksemburczycy. Mogą oni podróżować do 172 państw, czyli tylko jednego mniej niż liderzy zestawienia.
Na trzecim miejscu rankingu „najpotężniejszych paszportów" znalazły się dokumenty z Belgii, Włoch i Holandii, które umożliwiają łatwy wjazd do 171 krajów świata.
Polska w tym zestawieniu znalazła się dopiero na 13. miejscu. Nasz paszport umożliwia podróżowanie bez konieczności posiadania wizy do 153 państw. Dla porównania paszport węgierski otwiera drzwi do 157 krajów, dokumenty z Czech, Słowacji i Słowenii - do 155 państw, a z Estonii, Hongkongu i Łotwy - do 152.
Najniżej w rankingu znaleźli się Afgańczycy (bez wizy mogą wjechać jedynie do 28 krajów świata), Irakijczycy – (31) oraz Pakistańczycy i Somalijczycy (32).
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA