fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Konferencje biznesowe – w których miastach organizowane są najczęściej?

ROL
Wybór lokalizacji dla konferencji biznesowych uzależniony zazwyczaj jest od miejsca, w którym najczęściej można spotkać przedstawicieli poszczególnej branży. Wskazanie konkretnego regionu idealnego na potrzeby zorganizowania spotkania biznesmenów jest zadaniem trudnym, choć można wyłonić kilka typów.
Atmosfera relaksu czy profesjonalizmu?
Organizatorzy konferencji, mniej lub bardziej udanie, starają się najczęściej wybierać złoty środek. Profesjonalny charakter spotkaniu nadaje bez wątpienia miejsce, w którym odbywa się spotkanie. Na potrzeby konferencji biznesowych zazwyczaj wybierane są eleganckie hotele, z dobrym dojazdem, o rozpoznawalnych w środowisku markach. Bardzo często takie obiekty mają z góry przystosowane sale konferencyjne na potrzeby spotkań biznesowych, z zainstalowanym na stałe sprzętem audio video, najczęściej wysokiej klasy. Dobre hotele zlokalizowane są zazwyczaj w centrach dużych, wojewódzkich miast – jest to pierwsza wskazówka dla każdego początkującego organizatora.
Niestety, wybór dużego miasta jako miejsca na konferencję często wiąże się z wykluczeniem tak potrzebnej czasami atmosfery relaksu, sprzyjającej prowadzeniu kuluarowych rozmów. Kompromisem i wspomnianym złotym środkiem może być wybór miejsca położonego na przedmieściach dużego miasta, wzbogaconego chociażby o kawałek zieleni.
 
Duże miasta przyciągają
Które miasta należałoby uznać za najbardziej odpowiednie do organizacji konferencji? Z pewnością będą to takie, które dysponują szerokim zapleczem usług hotelarsko-gastronomicznych. Z najczęściej i najchętniej wybieranych można wymienić chociażby Warszawę, Kraków czy Trójmiasto. Nieprzypadkowo wszystkie trzy ośrodki reprezentują osobne regiony kraju: Kraków – południe, Warszawa – centrum, a Trójmiasto – północ. Przydatności stolicy jako centrum biznesowych konferencji nie trzeba oczywiście tłumaczyć; alternatywą dla miejskiej dżungli Warszawy może być także bliskość morza (Trójmiasto) lub historyczna zabudowa Krakowa. sale konferencyjne w Krakowie, prezentowane np. stronie konferencje.pl, doskonale nadają się na imprezy kilkudniowe większych przedsięwzięć, połączonych ze zwiedzaniem zabytków tego pięknego miasta.
 
A może... ośrodki wypoczynkowe?
Kilkudniowe konferencje klasy biznes można zorganizować także w atrakcyjnych turystycznie regionach, zapewniając przy okazji gościom odrobinę relaksu. Z oczywistych względów bezpieczniej (i zdecydowanie łatwiej) jest decydować się na wynajem sal w okresach pozasezonowych, kiedy można mieć pewność, że obiekt nie będzie przeżywał oblężenia setek turystów. Które miasta warto wybrać? Tym razem postawmy na obiekty położone nad morzem, na przykład takie, jak wspomniane wyżej Trójmiasto, prestiżową Juratę czy bardziej kameralną Ustkę.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA