fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Na polskim Narodowym o brazylijskim mundialu

Mundial w Brazylii będzie sukcesem – twierdzą eksperci zaproszeni na 12. Festiwal Bom Dia Brasil.
W Warszawie oficjalnie ruszył dziś 12. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil. W jego ramach odbyła się na Stadionie Narodowym debata „Polska 2012. Brazylia 2014 – droga do mistrzostwa", poświęcona zbliżającym się mistrzostwom świata w piłce nożnej.
Wśród uczestników znaleźli się m.in. Michał Pol, dr Renata Siuda-Ambroziak, Czesław Lang, Marcin Animucki, Mirosław Przedpełski i Tomasz Zahorski. Paneliści dyskutowali w ramach trzech modułów: „Brasil 2014 – najlepszy mundial w historii?", „Wykorzystać szansę, czyli czas po mundialu" oraz „Sportowy i organizacyjny sukces a wizerunek kraju".
Zdaniem dyrektora festiwalu Pawła Kucharczuka debata zakończyła się sukcesem. – Pomysł był świetny.  Wysłuchaliśmy wielu wystąpień, a końcowa teza jest taka, że w Brazylii wszystko się uda – mówi „Rz".
Jednym z tematów były kontrowersje związane z organizacją mundialu oraz ich wpływ na wizerunek Brazylii. – Każdy z organizatorów takiego wydarzenia musi odrobić lekcję z marketingu – przyznaje Kucharczuk. Jego zdaniem protesty niezadowolonych z organizacji mistrzostw nie wpłyną jednak na negatywne postrzeganie kraju kawy.
W programie tegorocznej edycji festiwalu znalazły się też: przegląd kina brazylijskiego, monodram „Garrincha" oraz Targi Latino, których uczestnicy poznają wszystkie smaki i kolory Brazylii.
Na zakończenie imprezy organizatorzy zaplanowali uroczystą festę karnawałową, w czasie której odbędą się wybory Polish Muza de Samba 2014.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA