fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Mabion wchodzi do Brazylii

Bloomberg
Biotechnologiczna firma rozpoczęła działania w zakresie rejestracji, dystrybucji i sprzedaży leku MabionCD20 na rynku brazylijskim. Celem jest przystąpienie do programu partnerstwa publiczno-prywatnego koordynowanego przez brazylijski resort zdrowia.
Mabion podpisał z Biolotus Biotech list intencyjny w sprawie współpracy w Brazylii. Biolotus ma podjąć działania prowadzące do rejestracji produktów Mabionu w tym kraju. W pierwszym okresie celem będzie rejestracja, analiza i sprzedaż leku MabionCD20 na terytorium Brazylii, a docelowo realizacja całego procesu wytwarzania aż do gotowych leków w tym kraju. Priorytetem będzie produkt biopodobny do Rituksanu/MabThery, czyli lek MabionCD20 oraz potencjalnie kolejne przeciwciała, nad którymi spółka pracuje. Ponadto obie firmy będą współpracować w celu utworzenia fabryki i laboratorium analitycznego w Brazylii. Fabryka powinna powstać w ciągu pięciu lat od zakończenia procesu zatwierdzenia produktu w tym kraju. Niewykluczone jest też joint-venture.
Rynek leków biopodobnych w Brazylii podlega ścisłej kontroli rządu i opiera się na wieloletnich gwarancjach sprzedaży leku na uzgodnionym poziomie w oparciu o transfer różnych technologii i współpracę z lokalnymi firmami farmaceutycznymi.
- Brazylijski sektor biotechnologiczny jest bardzo specyficzny z uwagi na duże szanse wynikające z gwarantowanego udziału rynkowego dla firm objętych rządowym programem partnerstwa prywatno-publicznego (PPP). Wierzymy, że wejście Mabionu na ten rynek jest bardzo realne. Dysponujemy nowoczesną technologią i innowacyjnymi rozwiązaniami, które m.in. zostały pozytywnie ocenione przez doradztwo naukowe w Europejskiej Agencji ds. Leków (EMA) i Amerykańską Agencję ds. Żywności (FDA). Jesteśmy pewni, że dzięki dużemu autorytetowi obu instytucji nasze produkty spotkają się z aprobatą swoich odpowiedników także w Brazylii – mówi Maciej Wieczorek, prezes Mabionu.
Brazylia jest kolejnym rynkiem o mniej ścisłych regulacjach prawnych, na który Mabion planuje wprowadzić swój nowy lek MabionCD20. Spółka jest zainteresowana Brazylią z uwagi na duży potencjał miejscowego sektora biotechnologicznego.
- W naszej opinii szanse na objęcie naszej spółki programem partnerstwa prywatno-publicznego są bardzo duże. Wiemy, że w ciągu ostatnich trzech lat skorzystało z niego wiele firm, jednak w związku z brakiem wymiernych korzyści dla brazylijskiego sektora biofarmaceutycznego rząd wycofał się z tej współpracy. Jako spółka, która posiada ogromny potencjał technologiczny, dostrzegamy swoją szansę i jesteśmy przekonani, że zagwarantuje nam on sukces na tym południowoamerykańskim rynku, a jednocześnie spełni oczekiwania brazylijskiego resortu zdrowia z uwagi na różne nowatorskie, autorskie technologie stosowaną przez Mabion – ocenia Maciej Wieczorek.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA