fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zapadała decyzja o połączeniu BGŻ i Rabobank Polska

Monika Krześniak-Sajewicz
Walne Zgromadzenia BGŻ oraz Rabobank Polska zdecydowały o połączeniu obu instytucji. To efekt wcześniejszych zobowiązań wobec nadzoru
Walne Zgromadzenia Banku BGŻ oraz Rabobank Polska podjęły uchwały o połączeniu obu instytucji. - Fuzja prawna, zgodnie ze zobowiązaniem wspólnego akcjonariusza obu banków - Grupy Rabobank, wobec Komisji Nadzoru Finansowego, będzie przeprowadzona do końca czerwca 2014 roku – powiedział cytowany w komunikacie  Józef Wancer, prezes Banku BGŻ. Dodał, że dokładny termin uzależniony jest od daty wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Fuzja jest efektem wcześniejszych zobowiązań Holendrów wobec KNF, złożonych gdy ogłaszali wezwanie i zwiększali udziały w BGŻ. Jednak pod koniec ubiegłego roku zdecydowali się na jego sprzedaż francuskiej grupie  BNP Paribas i złożyli wniosek o odstąpienie od wcześniejszego zobowiązania.
W połowie kwietnia w wywiadzie dla „Rz"  wiceprzewodniczący Komisji Wojciech Kwaśniak mówił, że zobowiązania inwestora nadal obowiązują, bo nikt ich nie uchylił.
Od dnia rejestracji połączenia banki staną się jednym podmiotem i będą działać pod nazwą i logo – Bank BGŻ. Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku Rabobank Polska na rzecz Banku BGŻ.
Dotychczasowe działania Rabobank Polska będą kontynuowane przez nowo utworzoną jednostkę o nazwie „Pion Globalnych Klientów Korporacyjnych i Produktów"  w Banku BGŻ.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA