fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Hiszpanie idą na rekord

Fuerteventura przyciąga turystów aktywnych.
archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz
Od stycznia do końca kwietnia liczba turystów w Hiszpanii wzrosła o 7,2 procent. Według władz w całym 2014 roku gości będzie więcej o 3 miliony, a więc 63,6 miliona
Według szacunków hiszpańskiego Ministerstwa Przemysłu, Turystyki i Handlu w samym kwietniu wzrost liczby gości wyniósł równo 10 procent. Średnio w całym roku wzrost ten może wynieść około 5 procent. W ubiegłym roku Hiszpanię odwiedziło 60,6 mln zagranicznych gości, którzy wydali w tym kraju 5,91 mld euro.
Urzędnicy z resortu turystyki liczą na wzrost liczby podróżnych z najważniejszych dla Hiszpanii rynków, między innymi z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Holandii oraz Belgii. Według prognoz znacznie wzrosnąć ma też liczba gości z Meksyku, Kolumbii, Chin, Japonii i Indii.
Jak już informowaliśmy w serwisie Turystyka.rp.pl, w pierwszym kwartale roku 2014 zagraniczni turyści wydali w Hiszpanii 10,066 mld euro, czyli o 8,1 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.
Polepszający się stan hiszpańskiej gospodarki sprawia jednocześnie, że na ścieżkę wzrostu wraca turystyka krajowa. Hiszpanie częściej niż przed rokiem latają na trasach krajowych, częściej korzystają też z usług lokalnych hotelarzy.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA