fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wipler odchodzi, część Republikanów z Gowinem

Przemysław Wipler i Jarosław Gowin
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Paweł Majewski
Poseł Przemysław Wipler ogłosił swoje odejście z Polski Razem Jarosława Gowina. Przyznaje, że nie wszyscy członkowie stowarzyszenia Republikanie, którym kieruje, postąpią podobnie
Jak informowaliśmy wczoraj Wipler nie dogadał się z Gowinem co do warunków współpracy.
Dziś zgodnie z zapowiedziami ogłosił w Sejmie swoją decyzję o odejściu. Z naszych informacji wynika, że będzie próbował porozumieć się z Kongresem Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Jutro ugrupowanie ma zaakceptować listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
- Złożę ofertę współpracy, ale nie mam zamiaru specjalnie zabiegać o start. Jeśli KNP uzna, że jestem wartością dodaną, to wtedy się porozumiemy - mówi Wipler w rozmowie z "Rz".
W Polsce Razem Wipler był przymierzany do startu z Pomorza. Jednak on sam wolałby działać w Warszawie. To właśnie brak współpracy Gowina z Korwin-Mikkem i różnica zdań dotycząca budowy struktur m.in. w Warszawie były bezpośrednimi powodami, dla których Wiplerowi nie udało się dogadać z Gowinem.
Polska Razem powstała z kilku środowisk. Według Wiplera w strukturach w Warszawie najwięcej do powiedzenia mają byli politycy ugrupowania Polska Jest Najważniejsza: Paweł Poncyljusz i Paweł Kowal, który będzie kandydował z tego miasta w eurowyborach. To nie podobało się części Republikanów.
- W całym kraju zgłosiliśmy 140 kandydatów na koordynatorów, a władze ugrupowania zaakceptowały tylko 10 - mówi "Rz" Wipler, który kieruje stowarzyszeniem Republikanie.
- Środowiska związane z Republikanami, z Wiplerem, mają reprezentację w warszawskich strukturach. Gdyby Republikanie chcieli mocniej zaangażować się w tworzenie Polski Razem, to rozwiązaliby się tak jak PJN - ripostuje Kowal.
Wiadomo jednak, że część Republikanów struktury PR opuści, ale nie wszyscy. Lojalni wobec Gowina mają być Republikanie z Małopolski, Śląska czy Dolnego Śląska.
- Prawda jest taka, że niewielu z nich zaangażowało się w budowanie struktur - uważa Wipler.
Korwin Mikke może mieć reprezentację w Sejmie
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA